Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Menu
O nas

Bistro Piatsa

 

Piatsa to centralny punkt, swoisty pępek twojego miasta który oferuje to co najlepsze i wybornie dobre. Piatsa to miejsce w którym znajdziesz wyjątkowe jedzenie, spotkasz ciekawych ludzi oraz usłyszysz niesamowite historie. Grecka Piatsa to włoska piazza czy angielski town square lub po prostu polski rynek w sercu miasta i Twoim. Piatsa to kosmopolityczne miejsce gdzie odnajdziesz najciekawsze smaki śródziemnomorskie.

 

 

Piatsa ma Greckie korzenie, jako że kuchnia grecka to jedna z najciekawszych i najpopularniejszych kuchni świata. Szerzej znana jako kuchnia śródziemnomorska z licznymi odmianami. Kuchnia śródziemnomorska nie wywodzi się z konkretnego kraju czy też kultury, to zlepek tradycji kulinarnych krajów otaczających basen Morza Śródziemnego. W okresie największego rozkwitu, Cesarstwo Bizantyjskie miało we władaniu praktycznie cały obszar basenu Morza Śródziemnego. Zatem możemy twierdzić iż podstawy tradycji kulinarnej mają swój początek w Bizantyjskiej Grecji której podstawą są klimat, historia oraz tradycje poszczególnych regionów mających udział w tworzeniu różnorodności.

 

Archestratos z Geli pisarz grecki z IX wieku p.n.e jest autorem poematu Przysmaki (Hedypatheia i Gastronomia) swego rodzaju przewodnika gastronomicznego w którym w żartobliwym tonie informuje w którym zakątku basenu Morza Śródziemnego można znaleźć najlepszą kuchnię.

Grecja, Morze Śródziemne położona jest na styku trzech kontynentów, od zawsze była strategicznym partnerem oraz twórcą kolonii handlowych. Mieszkańcy dalszych części świata utrzymywali kontakt z ojczyzną poprzez tradycje, udział w corocznych świętach czy zjazdach. Tak właśnie zrodziła się jedna z najzdrowszych i najsmaczniejszych kuchni świata.

 

PIATSA to centralne miejsce, swoisty pępek twojego miasta który oferuje to co najlepsze i wybornie dobre. Piatsa to miejsce w którym znajdziesz wyjątkowe jedzenie, spotkasz ciekawych ludzi oraz usłyszysz niesamowite historie. Grecka Piatsa to włoska piazza czy angielski town square lub po prostu polski rynek w sercu miasta i Twoim. Piatsa to kosmopolityczne miejsce gdzie odnajdziesz najciekawsze smaki śródziemnomorskie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl